Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Rzeszów

Wszystko wiosną budzi się do życia

18.01.2011, nieprzypisany

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Rzeszowie planuje uruchomić wiosną punkt wydawania żywności oraz klub zdrowia.

– Chcielibyśmy organizować wykłady na temat zdrowego odżywiania, szkodliwości palenia, a także zajęcia rehabilitacyjne oraz dotyczące zdrowia fizycznego i psychicznego – wylicza Jolanta Wąsik szefująca rzeszowskiej filii ChSCh. – Wierzę, że te plany uda się zrealizować, bo w Rzeszowie każdy chętnie pomaga i, gdy jest potrzeba, włącza się do działania.

Pewnie dlatego w ostatnim kwartale 2010 roku wolontariusze ChSCh objęli pomocą odzieżową 20 rodzin. Również w tym okresie zelektryzowała ich informacja o rodzinie, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Ojciec alkoholik po długiej abstynencji nagle ponownie wpadł w ciąg picia i od miesiąca nie wracał do domu. Porzucił pracę i przebywał gdzieś w melinach. Jego żona została z długami do spłacenia i trojgiem dzieci. Do tego najstarsza córka sama była w ciąży i potrzebowała choć niewielkiej wyprawki dla maluszka. Efekt zorganizowanej zbiórki stanowiły: nowe ubranka dla noworodka, buteleczki, pampersy, a także trochę używanej odzieży. Dary te wolontariusze zawieźli wspomnianej rodzinie, a wizyta i długa rozmowa z domownikami okazały się równie ważne, co przywiezione artykuły. Przy pożegnaniu pani domu bardzo dziękowała za spotkanie, bo jak sama wspomniała, ani rodzice, ani znajomi nie udzielili jej takiego wsparcia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

12 944 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podkarpacki
Filia Rzeszów
ul. Twardowskiego 3a
35-302 Rzeszów

Nr konta bankowego:
41 2030 0045 1110 0000 0277 3470

Kierownik: Dariusz Kowalski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 535 514 555

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie podkarpackim:

AVIDAL
Tel. kom.: 729 125 471


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij