Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Wciąż pamiętamy i niesiemy pomoc

Rzeszów, Lwówek Śląski i Białystok to miasta położone dosyć daleko od siebie. Łączą je jednak przynajmniej dwie rzeczy: po pierwsze, w każdym z nich działa filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh); po drugie, wolontariusze z tych miejscowości zaangażowali się w niesienie pomocy ofiarom tegorocznej powodzi.

– Udzieliliśmy pomocy powodzianom z Sandomierza, Tarnobrzega i Jasła – wymienia Jolanta Wąsik, kierownik Filii ChSCh w Rzeszowie. – Do tej ostatniej miejscowości przekazaliśmy poszkodowanym środki czystości o wartości 10 tys. zł, ponad 100 koców i poszewek, a także m.in. kołdry, ręczniki, drobny sprzęt AGD, odzież i żywność. Współpracowaliśmy przy tym z Fundacją ADRA Polska, ścisłym partnerem ChSCh w projekcie pomocy powodzianom – dodaje.

Do Sandomierza i Tarnobrzega natomiast trafiły osuszacze oraz pomoc rzeczowa.

– Pewnemu panu zakupiliśmy na przykład sprzęt niezbędny do pracy, który utracił podczas powodzi – opowiada Wąsik. – Pomogliśmy też małżeństwu, którego dom został zalany po strych. 

Z kolei wolontariusze z Białegostoku i Lwówka Śląskiego wsparli finansowo i pracą powodzian z Bogatyni:

– Podczas wrześniowej kwesty w Galerii Białej zebraliśmy równo 3 200 zł – cieszy się Paweł Pawluczuk, kierownik filii w Białymstoku.

Choć jego miasto nie zostało dotknięte przez żywioł, mieszkańcy hojnie wsparli poszkodowanych w kataklizmie. I nie tylko pieniężnie. W czerwcu br. lokalni wolontariusze ChSCh z powodzeniem zbierali bowiem dla powodzian także środki czystości.

Dzięki sponsorom z Lwówka Śląskiego kolejne 2 tys. zł zostały przeznaczone dla poszkodowanych z Bogatyni i pobliskiej Leśnej. Powodzianie z tych rejonów otrzymali pomoc o łącznej wartości 25 tys. zł – były to środki czystości i żywność, które przekazali przedstawiciele ChSCh i ADRA Polska. Wśród wolontariuszy zaangażowanych w tę akcję były trzy osoby reprezentujące Filię ChSCh w Lwówku.

Choć powódź już za nami, problemy ofiar kataklizmu nie znikają. Wiele osób nie zdąży odbudować swoich domów przed zimą. Wciąż jeszcze bardzo dużo mieszkań wymaga osuszenia. Dlatego na terenie naszego kraju nadal pracują osuszacze wypożyczane przez ChSCh i Fundację ADRA Polska.

Pomóż i ty powodzianom, zasilając konto zbiórki publicznej: https://pomoc-powodzianom.bliskoserca.pl/

Czytaj o pomocy ChSCh w osuszaniu domów: https://bliskoserca.pl/news/414/
                                                                https://bliskoserca.pl/news/401/

Dowiedz się więcej o działaniach ChSCh na rzecz powodzian: https://pomoc-powodzianom.bliskoserca.pl/

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij