Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Rzeszów

Rzeszów: pomóżmy samotnym matkom!

23.11.2011, Pomoc odzieżowa

Zima to ciężki okres dla wszystkich, szczególnie kiedy trzeba oswoić się z mrozami, niską temperaturą i śniegiem. Przejście z okresu letniego na zimowy jest związane ze wzrostem infekcji i chorób, których w większości można by uniknąć, będąc wyposażonym w ciepłe ubranie. Niestety, nie każdy ma luksus zdobycia zimowej odzieży i złagodzenia skutków załamania aury. W szczególności ten problem dotyczy samotnych matek, które same muszą zadbać o wychowanie dzieci oraz zapewnić im godny byt.

Naprzeciw ich potrzebom wychodzi rzeszowska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Już w najbliższą niedzielę organizuje wydawanie odzieży. Odbędzie się ono 27 listopada, w godz. 11-16 w siedzibie filii, przy ul. Twardowskiego 3a. Ponadto w tygodniu wolontariusze udadzą się do trzech rodzin wielodzietnych, żeby osobiście spieszyć im z pomocą odzieżową.

– Tak się złożyło, że wszystkie te rodziny opierają się tylko na determinacji i sile charakteru kobiet, które samotnie wychowują dzieci – opowiada Jolanta Wąsik, kierownik filii ChSCh w Rzeszowie. – Jedna z tych matek ma aż ósemkę pociech. Część z nich jest już dorosła i stara się pomagać młodszemu rodzeństwu, ale i tak nadal mają duże potrzeby.

Na szczęście wolontariusze pozyskali sponsora, który pomaga im kompletować odzież i radzić sobie z bieżącymi wyzwaniami.

– Cały czas jesteśmy zajęci, niesiemy pomoc najuboższym – dodaje pani Jolanta.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

12 944 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podkarpacki
Filia Rzeszów
ul. Twardowskiego 3a
35-302 Rzeszów

Nr konta bankowego:
41 2030 0045 1110 0000 0277 3470

Kierownik: Dariusz Kowalski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 535 514 555

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie podkarpackim:

AVIDAL
Tel. kom.: 729 125 471


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij