Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Rzeszów

Rzeszów: małymi krokami do celu

1.08.2011, Bądź Solidarny w Potrzebie

Ludzie są dobrzy. Taką nadzieją kierowała się rodzina z podrzeszowskiej wsi, kiedy pisała list otwarty z wołaniem o pomoc. A rzeszowska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) na tę prośbę odpowiedziała.

Wolontariusze nie są w stanie od razu rozwiązać problemów rodziny. Te istotnie są przytłaczające. Opowieść o ponad 200 tys. zł długu robi wrażenie. Zwłaszcza, że głowa rodziny po wypadku nie tylko nie może pracować, ale nawet nie ma jak leczyć jego skutków. Pieniędzy w domu nie ma. Problem w tym, że nie ma także ubezpieczenia zdrowotnego. Mówi się, że gdyby człowiek wiedział, że upadnie, to by usiadł. No tak. Ale kiedy na świat przychodzą, niemal jednocześnie, dwie małe istotki – córka i wnuczka i staje się przed koniecznością wyboru: jedzenie dla dzieci lub składka KRUS, to nie ma łatwych decyzji. Jest za to kolosalne poczucie bezradności. I nadzieja.

Wiodło się im dobrze. Pracowali, było na chleb. Alkohol czy inne patologiczne zachowania nie są źródłem ich kłopotów. Los się odmienił. Splot wydarzeń wpędził ich w dramatyczną sytuację. Prośba o pomoc w spłacie długu w zamian za obietnicę „odpracowania” pozostała bez odzewu. Trudno się dziwić. Prosty rachunek wskazuje, że to mało realny do zrealizowania kontrakt.

Ale sytuacja nie jest beznadziejna i nad tym właśnie pracują wolontariusze filii ChSCh w Rzeszowie. Jolanta Wąsik, szefowa filii, chce w pierwszym rzędzie zadbać o leczenie i rehabilitację ojca rodziny – cierpliwe działanie podobnie jak w przypadku innej rodziny, której pomagają wolontariusze z Rzeszowa. Jej losy można poznać na www.rzeszow.bliskoserca.pl/aktualnosci/697/. Trzyosobowa rodzina, żyjąca w trudnych warunkach, ma już w domu staraniem ChSCh nową podłogę. Wójt, tak jak obiecywał, wyłożył środki na jej remont.

– To jeszcze nie wszystko, co koniecznie trzeba wyremontować. Pewnie, że chcielibyśmy więcej, niestety na razie nie stać nas na to.  Ale działamy – mówi pani Jola. – Małymi krokami, ale pomagamy.

Czytaj o projekcie Bądź Solidarny w Potrzebie.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

12 944 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podkarpacki
Filia Rzeszów
ul. Twardowskiego 3a
35-302 Rzeszów

Nr konta bankowego:
41 2030 0045 1110 0000 0277 3470

Kierownik: Dariusz Kowalski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 535 514 555

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie podkarpackim:

AVIDAL
Tel. kom.: 729 125 471


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij