Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Rzeszów

Najważniejsze – dostrzec

15.04.2011, Bądź Solidarny w Potrzebie

Czasami najtrudniejszy krok to dostrzec, że w pobliżu jest ktoś, kto potrzebuje naszego wsparcia. Wolontariusze rzeszowskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) najwyraźniej to potrafią. Po raz kolejny dotarli z pomocą do osób szczególnie jej potrzebujących.

Trzyosobowa rodzina z podrzeszowskiej wsi łatwego życia nie ma. Ojciec rodziny od lat nie ma stałej pracy. Dorywcze zajęcia dają czasem parę groszy, ale na co dzień on i jego niepełnosprawne dzieci – córka (24 l.) i syn (20 l.) żyją jedynie z renty inwalidzkiej. To oczywiste, że starcza na niewiele. Dom pilnie wymaga remontu, o innych koniecznych wydatkach nie wspominając.

– Wójt dał się przekonać naszym argumentom i obiecał ze środków gminy wyremontować podłogę – mówi Jolanta Wąsik, szefująca rzeszowskiej filii ChSCh. – W sumie rzeczowe i finansowe dary, jakie udało się nam zgromadzić, to około 700-800 złotych.

Dzięki zorganizowanej przez siebie zbiórce wolontariusze ChSCh zapłacili wspomnianej rodzine rachunki za wodę i prąd. Także zebrana żywność i odzież mocno odciążyły skromny domowy budżet.

Tegoroczne plany wolontariuszy ChSCh z Rzeszowa pozwolą tę pracę kontynuować. Obejmują punkt wydawania żywności oraz klub zdrowia z wykładami o zdrowiu fizycznym i psychicznym, zajęcia rehabilitacyjne oraz kurs odwykowy dla palaczy.

Filia ChSCh w Rzeszowie poszukuje także wolontariuszy, którzy wsparliby jej działania. Potrzebna jest osoba z doświadczeniem w pracy biurowej, która pomogłaby w – także koniecznych – obowiązkach administracyjnych.       

Czytaj więcej o pomocy ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Foto: www.sxc.hu

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

12 944 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podkarpacki
Filia Rzeszów
ul. Twardowskiego 3a
35-302 Rzeszów

Nr konta bankowego:
41 2030 0045 1110 0000 0277 3470

Kierownik: Dariusz Kowalski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 535 514 555

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie podkarpackim:

AVIDAL
Tel. kom.: 729 125 471


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij